Anëtarësimi i Shqipërisë në BE/ Berisha: Gjithçka ndaloi në qeverisjen e Edi Ramës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Anëtarësimi i Shqipërisë në BE/ Berisha: Gjithçka ndaloi në qeverisjen e Edi Ramës

Kreu I Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar pas refuzimit që Shqipëria I bëri Samitit të Bashkimit të Europian më 23 qershor.

Gjatë një takimi për sfidat e Shqipërisë drejt Integrimit Europian, Berisha tha se statusi I vendit kandidat u mor me shumë vështirësi por gjithՌka ndaloi gjatë qeverisjes së Edi Ramës.

Advertisement

“Me shumë vështirësi morëm statusin e vendit kandidat për në BE. Gjithçka ndaloi në vitet e qeverisjes së Edi Ramës. Standardet e arritura u shpërbënë dhe e vërteta është që në mënyrë të përsëritur mendoje se ky njeri nuk ka asnjë interes për integrimin e Shqipërisë në BE.”

Berisha u shpreh se kjo që po ndodh gjatë këtyre ditëve është përsëritje e asaj që ndodhi në vitet ’44-’45.

Advertisement

“Në ato vite ne u rreshtuam në anën e kundër të historisë. Në këto vite ne po rreshtohemi përsëri në anën e kundër të historisë dhe kjo ndodhi para syve tanë.”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy