Apeli dërgon në shtëpi Malltezin/ Mbetet në fuqi masa detyrim paraqitje për Berishën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Apeli dërgon në shtëpi Malltezin/ Mbetet në fuqi masa detyrim paraqitje për Berishën

Apeli i  Posaçëm ka liruar këtë të martë nga qelia dhëndrin e ish-kryeministrit Sali Berishës, Jamarbër Malltezi, duke zbutur masën e sigurisë nga arrest në burg në  “arrest shtëpie”.

 

Ndërkohë u la në fuqi masën për ish-kryeministrin Berisha ajo e detyrimit për tu paraqitur. Mbi Malltezin rëndon akuza e korrupsionit pasiv për dosjen e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

 

Advertisement

Malltezi urdhërohet të mos largohet nga banesa e tij dhe të mos komunikojë me persona të tjerë. Avokati Gjokutaj pas shpalljes së vendimit tha se çështja nuk do të lihet me kaq duke paralajmëruar rekurs në Gjykatën e Lartë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy