Arrestimi i Xhelal Rrajës, si planifikoi vrasjen e Arben Ndokës, pjesë e grupit të Durim Bamit dhe Endrit Dokles

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arrestimi i Xhelal Rrajës, si planifikoi vrasjen e Arben Ndokës, pjesë e grupit të Durim Bamit dhe Endrit Dokles

Xhelal Rraja, vëllai i ish-deputetit socialist Rrahman Rraja u vë në pranga këtë të mërkurë, pasi rezultonte i shpallur në kërkim nga SPAK.

Ai kthye në të kërkuar të drejtësisë pasi rezultoi të jetë organizator i një atentati që kishte si objektiv eliminimin e ish-deputetit socialist, Arben Ndoka.

Xhelal Rraja akuzohet se është pjesë e grupeve të Durim Bamit e Endrit Dokles, ndërsa mbante nën survejim Arben Ndokën. Ky i fundit, sipas hetimeve, ishte planifikuar të vritej teksa do të ikte për ngushëllim në Rrugën e “Elbasanit”, pasi kishte vdekur një gjyqtar nga Lezha.

Plani dështoi pasi Arben Ndoka, ndonëse ruhej prej disa ditësh nga ata që donin ta eliminonin, pasi nuk u paraqit aty ku pritej.

Advertisement

Nga ana tjetër, Ndoka po ashtu kërkohet nga drejtësia, pasi akuzohet se kishte kërkuar të vriste Durim Bamin, pasi dyshonte se ishte i implikuar në vrasjen e vëllait të tij Aleksandër Ndoka.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy