Arrestohet në Dubai “truri” i Call Center Amant Josifi, e duan autoritetet spanjolle

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arrestohet në Dubai “truri” i Call Center Amant Josifi, e duan autoritetet spanjolle

 Arrestohet në Dubai Amant Josifi, i cili konsiderohet si një nga personat më të fuqishëm në biznezin e Call Center në vendin tonë.

 

Josifi është prangosur për llogari te Spanjes.

 

Advertisement

Policia e Shtetit u ka kerkuar informacion mbi akuzat dhe per cfare ka qene ne kerkim nga autoritet spanjolle.

 

Paraprakisht mendohet se drejtesa spanjolle e kerkon Josifin per mashtrim me skemen e call-center.

 

Advertisement

Përmes këtyre skemave mashtruese, qytetare europiane josheshin që të investonin në bursa të huaja me pretendimin se mund të fitonin shumëfish.


Mendohet se këto skema mashtruese kanë sjell një dëm prej qindra milione euro në xhepat e qytetareve të ndryshëm në vendet e BE-së.

 

Përvec kompanive call-center, Amant Josifi ka punuar edhe si Këshilltar I Ministres së Mbrojtjes Olta Xhacka deri në vitin 2020.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy