Azmi Stringa: Rama, jo transparent përballe krizës se pretenduar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Azmi Stringa: Rama, jo transparent përballe krizës se pretenduar

Pedagogu Azmi Stringa teksa ka komentuar krizën energjetike në vend, thekson se ka një mungesë të theksuar transparence.
I ftuar në “Quo Vadis”, Stringa u shpreh se priste që kjo të ishte rregulluar në daljen e tretë të kryeministrit.

“Ka një mungesë të theksuar transparence. Prisja të ishte rregulluar në daljen e tretë të kryeministrit ku koha e transparencës për gjendjen e krizës dhe përmasat mori një të 100 e kohës së fjalimit të tij, gjë që për mua është një absurditet.”, shprehet ai.

Më tej ai ka ngritur pyetjen sa është fatura e ekspozimit që kemi ne gjatë këtyre gjashtë muajve dhe si i kemi rezervat hidrike dhe financiare.

“Ne kemi një krizë përpara sa është fatura e ekspozimit që kemi ne gjatë këtyre gjashtë muajve. Dhe pastaj pasi ti bën këtë faturë shtron pyetjen si i kemi ne ato që quhen rezervat hidrike dhe financizre. Këto dy tregues nuk na jepen.”, thekson Stringa.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy