Babai i Caroline shpërthen kundër dhëndrit vrasës: Do t’ja kisha hequr kokën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Babai i Caroline shpërthen kundër dhëndrit vrasës: Do t’ja kisha hequr kokën

Babai i Carolinës është ka shprehur zemërimin e tij në mediat britanike lidhur me vrasjen e vajzës së tij 20-vjeçare që u vra në gjumë nga bashkëshorti Babais Anagnostopulos.

David, 78 vjeç, tha se hidhërimi i tij u kthye në tërbim kur zbuloi se policët kishin marrë Anagnostopulos nga shërbimi i saj përkujtimor për ta përballuar atë me prova që vërtetonin se ai ishte vrasësi.

Ai tha: “Kur e mora vesh më vonë, pendimi im ishte se nuk e kisha ditur kur ai ishte këtu. Unë do t’i kisha hequr kokën e tij dhe do të kisha marrë me dëshirë pasojat. ”

David tha se ai dhe gruaja Susan mësuan për vdekjen e Caroline më 11 maj nga fqinjët në ishullin grek Alonissos.

Advertisement

Më tej ka shtuar : “Unë kurrë nuk do ta harroj atë që ndjeva. Ishte sikur një dorë e akullt kishte arritur brenda gjoksit tim dhe më kishte kapur zemrën. Ishte dita më e keqe e jetës time ”.

Ai tha se kishte “disa të dhëna” për thashethemet në shtypin grek se piloti vrasës ishte gjithashtu i lidhur me kontrabandën e drogës.

Caroline Crouch, 20 vjeç, u mbyt për vdekje nga burri Charalambos “Babis” Anagnostopulos ndërsa vajza e tyre Lydia ishte afër. Ai më pas mbyti këlyshin e tyre Roxy përpara se t’u tregonte policëve se ishin viktima të një grabitje në shtëpi në Athinë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy