Balliu: Zgjedhjet i vjedh qeveria, jo opozita!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

I ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka komentua deklaratat e bëra së fundmi nga presidenti Meta lidhur me vjedhjen e votës. Sipas Balliut, është qeveria ajo që vjedh votat dhe jo opozita. Ndër të tjera ish-deputeti shton se ky vend është i varfër vetëm për arsyen se nuk ka zgjedhje të lira, sipas tij.

“30 vjet ka vuajtur ky vend dhe ky popull se këtu s’ka zgjedhje. Del njëri dhe thotë t’i priten duart atij që vjedh zgjedhjet. Ky popull është i varfër sot, dhe këtij populli nuk I përgjigjet qeveria sot, s ekjo thotë, këta votojnë, i numëroj unë. T’i priten duart këtyre që vjedhin, sepse shqiptarët po varrosen, sepse këtu s’ka zgjedhje të lira. Duart dhe këmbët t’i priten! ”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy