Bardhësia i “reziston” rrezeve të pranverës, rikthehen reshjet e dëborës në juglindje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bardhësia i “reziston” rrezeve të pranverës, rikthehen reshjet e dëborës në juglindje

Reshjet e dëborës kanë qenë prezente dhe këtë fundjavë në zonat malore të juglindjes së vendit. Në fshatrat turistik si Dardhë dhe Voskopjë, bardhësia e maleve iu ka rezistuar dhe rrezeve të para të pranverës. Trashësia e borës në lartësinë mbi 1200 metra ka arrritur në rreth 5 cm.

 

I vetmi përjashtim është ai i aksit Shtyllë-Panarit në Majë të Mashkullores, ku trashësia e dëborës arrin në 10 cm.

 

Advertisement

Burime zyrtare bëjnë me dije se nuk ka pasur probleme me energjinë elektirike apo me qarkullimin e mjeteve në zonat ku ka prezencë reshjesh.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy