Bardhi për Kuvendin e 30 prillit: Tubim për të përçarë dhe zvogëluar partinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bardhi për Kuvendin e 30 prillit: Tubim për të përçarë dhe zvogëluar partinë

Gazment Bardhi e cilësoi Kuvendin e 30 prillit të thirrur nga Sali Berisha një tubim që ka qëllim përçarjen e Partisë Demokratike.

“Sa kohë që nuk ka një vendim për mbledhjen e Kuvendit, është një akt për përçarjen e PD-së. Ka një platformë të shumicës së grupit të PD-së, është një akt konkret për bashkimin e demokratëve, pjesa tjetër duan ta lënë përjetë në opozitë Partinë Demokratike. Qëndrimet nuk votohen, qëndrimet shprehen, çdo deputet që i ka vënë emrin e tij asaj platforme, natyrisht që kanë shprehur qëndrimin e tyre. Vendimet merren në institucionet e bashkisë. Nëse dikush do t’i kthejë deputetët e PD-së në karagjozë, e ka gabim. Nuk ka pasur asnjë tërheqje, asnjë prej tyre nuk është tërhequr. E rëndësishme është që për ato 5 çështje, 32 deputetët kanë pasur atë mendim për të arritur bashkimin. Forumet mblidhen sa herë që ka vendime për të diskutuar.”

Advertisement

Vijon…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy