Barkaj: Martinaj bashkëpunoi me klanet më të rrezikshme kriminale për eliminimin e Bamit, por nuk ja arriti

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Barkaj: Martinaj bashkëpunoi me klanet më të rrezikshme kriminale për eliminimin e Bamit, por nuk ja arriti

“Policia rrëzohet në revansh”, kjo ishte tema e emisionit “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj në Vizion Plus këtë të mërkurë.

I ftuar në studio gazetari i Vizion Plus, Esido Barkaj, theksoi se një nga elementët më të rrezikshëm në dosje është Durim Bami, i cili njihet si njeriu me më shumë rrezikshmëri në zonën e Niklës.

Ai theksoi se Ervis Martinaj bashkëpunoi me të gjitha grupet e tjera kriminale për eliminimin e Bamit por nuk ja arriti qëllimit.

Pjesë nga biseda:

Advertisement

Barkaj: Durim Bami ëhstë nëj nga komponentënt më të rrezikshëm në zonën e Niuklës, edhe me lidhje politike. Në raportin e SPAK thuhej se veprimi i tyre ishte i egër. Kishin ekzekutuar një të ri në Shkodër, të nesërmen i shkuan në varrim. Apo ëprfshirjen e shefit të policisë në Elbasan, Palushi i cili mori pjesë në vrasjen e Emiljano Ramazanit.

Rumano: Nuk është e vërtetë ajo që thoni, pasi ajo është një çështje që është zbardhur. Personi që u akuzua ka marrë pafajësinë.

Barkaj: Hedhim poshtë raportet e SPAK, kemi patur dhe raste të tjera të përfshira dhe me vetë politikën. Bami ka patur lidhje të gjatë me politikën, ka patur lidhje të formtë me Vis Martinajn, pastaj u prish për shkak të lidhjeve politike. Ish-deputeti Ndoka dhe familja e tij mendonin se Bami mori pjesë në vrasjen e vëllait të tij. Edhe pse pati tentativë për pajtim, nuk pati një gjë të tillë. Familja Ndoka lëvizi të gjitha mekanizmat me klanet e tjera kriminale për eliminimine  Durim Bamit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy