Barna kontrabandë; arrestohen 8 persona në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 8  persona, 10 të tjerë janë proceduar penalisht dhe një tjetër është shpallur në kërkim.

 

Këta shtetas në bashkëpunim më njëri-tjëtrin kanë kontrabanduar lloje të ndryshme barnash me qëllim tregtimin e tyre.

 

Advertisement

Gjatë finalizimit të operacioni policor të koduar “veterinary” u sekuestruan rreth 100 lloje të ndryshme barnash, të dyshuara të kontrabanduara, me vlerë të konsiderueshme monetare.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy