Basha fushatë në Berat: Rama, fatkeqësi e madhe

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas Gjirokastres, Lulzim Basha eshte ndalur kete te shtune ne Qarkun e Beratit.

Fillimisht ne Dimal, raporton Vizion Plus, me pas ne Kuçove e per te ndaluar ne Berat.

Ai u prit nga dhjetra mbeshtetes te Partise Demokratike  te cilet e shoqeruan gjate ecjes se tij ne rruget e qytetit.

Basha u shpreh se 8 vite me pare ishe nje fatkeqesi qe Rama u zgjodh Kryeminister dhe se me 25 prill te gjithe qytetaret kane mundesine e tyre per ta larguar ate.

Advertisement

Kreu demokratik premtoi vemendje me te shtuar ne Qarkun e Beratit ku projekt i mbetur ne mes eshte s ii Boshtit te Jugut, per te cilin u angazhua ta perfundoi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy