Begaj cakton datën/ Ja kur do mbahen zgjedhjet e reja për kreun e bashkisë Kukës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Begaj cakton datën/ Ja kur do mbahen zgjedhjet e reja për kreun e bashkisë Kukës

Zgjedhjet e reja per te percaktuar kreun e bashkise Kukes do te mbahen ne daten 24 shtator.

 

Kjo eshte data qe ka dekretuar presidenti Bajram Begaj per zhvillimin e procesit pas shkarkimit nga detyra te  Safet Gjicit.

 

Advertisement

Ky i fundit, ndodhet në qeli dhe akuzohet për shpërdorim detyre.

 

Gjicit iu publikua një video me shtetasen Alma K. Duke kryer marrëdhënie intime në zyrën e bashkisë, të cilën më pas do e favorizonte në një tender për sterilizimin e qenëve.

 

Advertisement

Presidenti dekreton datën 24 shtator 2023 si datën e Zgjedhjeve për Kryetar në Bashkinë Kukës

 

Presidenti i Republikës Sh.T.Z.Bajram Begaj shpalli sot dekretin nr. 186 datë 11.08.2023 për “ Caktimin e datës së zgjedhjeve për Kryetar të Bashkisë Kukës”.

 

Advertisement

Presidenti caktoi datën 24 shtator 2023 si datën e zhvillimit të zgjedhjeve për Kryetar Bashkie në Bashkinë e Kukësit

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy