Berisha e Bardhi, një qëndrim/ Deputetët e opozitës bien dakord për ngritjen e tre komisioneve hetimore

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha e Bardhi, një qëndrim/ Deputetët e opozitës bien dakord për ngritjen e tre komisioneve hetimore

Lideri i opozitës Sali Berisha e kreu i grupit parlamentet Gazment Bardhi, u ulën sërish përballë njëri-tjetrit në mbledhjen e deputetëve të opozitës. Mbledhja u zhvillua në ambientet e kryesisë së kuvendit dhe u fokusua vetëm te qëndrimet e opozitës në parlament.

 

SALI BERISHA

 

Advertisement

“U diskutua gjerësisht mbi drejtimin absolutisht disfunksionial në kundërshti me ligjin, me Kushtetutën të Parlamentit, shkelmimin nga ana e institucioneve të vendit të të drejtave elementare të deputetëve për t’u informuar dhe informuar zgjedhësit e tyre. “

 

Edhe pse vete është i përjashtuar nga grupi parlamentar i PD, Sali Berisha  hodhi poshtë mundësinë e krijimit të një grupi të ri parlamentar me të gjithë deputetët e opozitës përfshi edhe Gazment Bardhin.

 

Advertisement

 

SALI BERISHA

 

 “Ti e sheh qiellin e kthjellët dhe e konsideron mundësinë e shiut. Ja ku është dielli tani.”

Advertisement

 

Idenë e një grupi të ri parlamentar e hodhi poshtë edhe Gazment Bardhi, cili përsëriti se parlamenti nuk mund të caktojë Lulzim Bashën si kryetar të deputetëve demokratë.

 

 

Advertisement

GAZMENT BARDHI

 

KRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR, PD

 

Advertisement

“As Edi Rama, e askush tjetër s’e vendos dot kryetarin e grupit parlamentar të PD-së”

 

Gjatë mbledhjes së grupit të deputetëve të opozitës është rënë dakord për ngritjen e 3 komisioneve hetimore, për përgatitjen e një pakete ligjore për rritjen e pensioneve dhe vendosjen e minimumit jetik. Nga ana tjetër deputetët kanë rënë dakord të votojnë kundër rritjes se pagës për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy