Beteja për zgjedhjet e 14 majit, Berisha: Koalicioni është mënyra më e mirë për të marrë vota

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Beteja për zgjedhjet e 14 majit, Berisha: Koalicioni është mënyra më e mirë për të marrë vota

Mënyra më e mirë e Partisë Demokratike për t’u futur në zgjedhjet vendore të 14 majit është përmes koalicionit me Partinë e Lirisë. Kështu deklaroi ish-kryeministri Sali Berisha në një prononcim për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë.

 

Berisha shtoi se dalja me kandidatë të pavarur nuk është strategjia e duhur për të grumbulluar vota.

 

Advertisement

 “Në mbledhjen e Kryesisë diskutuam për mënyrën se si do të regjistrojmë kandidatët. Mënyra më e mirë deri tani është ajo e koalicionit. Diskutuam nëse mund të dalim me kandidatë të pavarur por kjo nuk është mënyra e duhur se nuk mbledh vota”, tha Berisha.

 

Ndërkohë si Berisha dhe aleati i tij, Ilir Meta kanë fajësuar kryeministrin Edi Rama për vendimin e Gjykatës së Apelit për vulën e PD. Berisha u shpreh se do t’i shkojë deri në fund kësaj çështjeje.

 

Advertisement

 

Nga ana tjetër, kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj bëri thirrje për bashkim të demokratëve duke thënë se vendimi nuk duhet të shihet si triumf nga askush.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy