Breshëri plumbash ndaj lokalit/ Ja kush ishte shënjestra e atentatit në “Don Bosko”, çfarë fiksuan kamerat e sigurisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Breshëri plumbash ndaj lokalit/ Ja kush ishte shënjestra e atentatit në “Don Bosko”, çfarë fiksuan kamerat e sigurisë

Të tjera deraje kanë dalë në dritë nga atentati i djeshëm që ndodhi në Don Bosko.

 

Kamerat e sigurisë kanë filmuar një mjet tip Benz ngjyrë gri. Makina është filmuar në rrugicat duke u larguar. Pikërisht me këtë mjet, policia dyshon se është përdorur nga autorët për atentatin, ku e vrarë mbeti gabimisht banakierja Mimoza Paja.

 

Advertisement

Në shënjestër ishte Fatjon Murati. Ky i fundit i kishte dhënë me qira lokalin djalit të xhaxhait të tij për të punuar.

 

Policia po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy