Celtic FC shkon në finalen e League Cup/ Meta, i entuziazmuar: Fitore e mrekullueshme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Celtic FC shkon në finalen e League Cup/ Meta, i entuziazmuar: Fitore e mrekullueshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetura fitoren e ekipit Celtic FC, e cila ka kaluar në finalen e League Cup.

Krahas videos së publikuar në “Facebook”, kreu i shtetit shprehet se fitorja e gjysmëfinales i është dedikuar Legjendes se Celtic FC, Bertie Auld, i cili u nda nga jeta pak ditë me parë.

Advertisement

“PËR BERTIEN. Një fitore e mrekullueshme që na çon në finale. Nuk mund të kishte një ngjarje më të gëzueshme.urime për të gjithë Bhoys dhe veçanërisht James Forrest që bënë diferencën. Përshëndetje Përshëndetje”, shkruan ai.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy