Çështja “Babale”/ Nis seanca në Apel, Ervin Salianji kërkon përjashtimin e gjyqtares dhe parashtron tre kërkesa

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çështja “Babale”/ Nis seanca në Apel, Ervin Salianji kërkon përjashtimin e gjyqtares dhe parashtron tre kërkesa

Në gjykatën e Apelit po zhvillohet seanca për deputetin Ervin Salianji, për çështjen Babale. I pranishëm në sallë është vetë deputeti Ervin Salianji, i cili ka kërkuar përjashtimin e gjyqtares relatorë Etlira Petri.

 

Përjashtimin e kësaj të fundit, Salianji e ka kërkuar për disa arsye.

 

Advertisement

Së pari, arsyeja që parashtron ka të bëjë me bashkëshortin Sokol Sadushin që ka gjykuar përjashtimin në Gjykatën e Lartë.

 

Arsyeja e dytë ka të bëjë me detyrën e Edlira Petri si “gjyqtare mediash” që ka bërë reagime në konfliktin e PD

 

Advertisement

Dhe tjetra ka të bëje me nxjerren e datës së këtij gjykimi në kundërshtim me kodin

 

Po ashtu në mbështetje të deputetit do të jetë edhe Flamur Noka dhe Luan Baçi

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy