Çuçi pret ministren britanike për Evropën/ Zbardhen diskutimet

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çuçi pret ministren britanike për Evropën/ Zbardhen diskutimet

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, zhvilloi sot një takim me ministren për Evropën në Mbretërinë e Bashkuar, Wendy Morton, e cila ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare.

Çështjet që u diskutuan mes tyre ishin .lufta kundër krimit të organizuar dhe rritja e kapaciteteve të kontrollit në pikat kufitare.

“Prita sot në një takim ministren për Evropën në Mbretërinë e Bashkuar, Wendy Morton. Diskutuam për bashkëpunimin mes dy vendeve tona në luftën kundër krimit të organizuar, rritjen e kapaciteteve në pikat e kalimit kufitar dhe sidomos në portin e Durrësit, si dhe për programet me fokus parandalimin e të gjitha formave të paligjshmërisë. Prej vitesh Shqipëria dhe Britania e madhe kanë një bashkëpunim të mirë në fushën e sigurisë, kontrollit kufitar dhe goditjes së trafiqeve”, shprehet ministri Çuçi, përmes një postimi në faqen e tij në Facebook.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy