Demokratët përplasen edhe në Whats up, Basha “fshin” Gaz Bardhin dhe disa deputetë të tjerë, ikin Dhurata Çupi e Saimir Korreshi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Demokratët përplasen edhe në Whats up, Basha “fshin” Gaz Bardhin dhe disa deputetë të tjerë, ikin Dhurata Çupi e Saimir Korreshi

Përplasja brenda partise demokratike është shtrirë edhe në grupet e komunikimit në Whats up.

 

Kreu i PD Lulzim Basha nëpërmjet sekretarit për koordinimin dixhital ka hequr nga chat-grupi i deputeteve demokrate kreun e grupit Gazment Bardhi, nenkryetarin e demokrateve te drejtuar nga Sali Berisha, Oerd Bylykbashi, deputetin Tritan Shehu e disa te tjere.

 

Advertisement

Shkak është bërë mesazhi i Gazment Bardhit, i cili në cilesinë e kryetarit të grupit parlamentar ka njoftuar deputetet demokrate në grupin e Whats up se mbledhja e grupit të PD do të jetë të marten në orën 12.00.

 

Ky mesazh është fshire nga Endri Hasa dhe me pas po Endri Hasa e ka hequr nga chat-grupi i deputeteve Gazment Bardhin dhe deputetet e tjerë si dhe u ka bllokuar deputeteve që kanë mbetur te drejten per te shkruar në këtë grup.

 

Advertisement

Si pasoje disa deputete demokrate si Dhurata Çupi e Saimir Koreshi jane larguar nga grupi.

 

Të enjten Lulzim Basha njoftoi se kryetare e grupit parlamentar  të PD do të jetë Flutura Acka. Por sot Bashen e mbeshtesin vetem 10 deputete të PD, 41 te tjere janë në krah te liderit historik Sali  Berisha dhe kreut te grupit Gazment Bardhi.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy