Detaje nga aksidenti tragjik/ 25-vjeçarja kishte 20 ditë që kishte marrë patentën, nënë e bir u mbytën në lumë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Detaje nga aksidenti tragjik/ 25-vjeçarja kishte 20 ditë që kishte marrë patentën, nënë e bir u mbytën në lumë

Zbardhen detaje të reja nga aksidenti tragjik në Berat ku humbën jetën nënë e bir.

 

Mësohet se 25-vjeçarja Klaudia Xhaferaj, kishte vetëm 20 ditë që kishte marr patentën. Ndërkohë bëhet me dije se aksidenti është shkaktuar si pasojë e humbjes së kontrollit nga ana e drejtueses së mjetit dhe paaftësia e saj për të manovruar ka bërë që ajo të përfundojë në lumin Osum.

 

Advertisement

Ndërsa sipas ekspertizës mjeko ligjore vdekja e nënë e bir, është shkaktuar nga mbytja, pas një qëndrimit për një kohë të gjatë në ujë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy