Dhuna mes demokratëve/ Sali Berisha dhe Lulzim Basha do të pyeten nga Prokuroria

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dhuna mes demokratëve/ Sali Berisha dhe Lulzim Basha do të pyeten nga Prokuroria

Sali Berisha dhe Lulzim Basha do të merrën në pyetje për ngjarjet e dhunshme që sollën kaos, përplasje dhe shkatërrim ditën e shtunë në selinë e PD.

Burime për Vizion Plus bëjnë me dijnë se dy emrat me të rëndësishëm të së opozites, do të pyeten nga Prokuroria mbi 3 orët e “luftës” që prodhuan përplasje mes demokrateve për të marrë godinen e selise blu.

Advertisement

Protesta u thirr nga Berisha dhe Komisioni i Rithemelimit, por precipitoi në dhunë mes palëve. Protestuesit morën katin e parë të ndërteses dhe gjatgë kësaj kohe pati dhune mes tyre dhe mbështetesve të Bashës që ishin vendosur në katin e dytë.

Kërkesa e kryedemokratit  përf ndërhyrjen e policisë në momentin që dhuna mund të kthehej në gjakderdhje, solli ndërhyrjen e FNSH dhe RENEA e cila shpërndau me gaz lotsjelles dhe ujehedhes protestuesit. Dhjetera protestues janë shoqëruar në komisariat ndërsa për gjithcka ndodhi nga të dyja palet janë proceduar edhe deputetet Flamur Noka dhe Gazmend Bardhi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy