Dhunohet me grushta gazetari/ Policia: Po punojmë për identifikimin dhe kapjen e autorit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dhunohet me grushta gazetari/ Policia: Po punojmë për identifikimin dhe kapjen e autorit

Një gazetar është dhunuar mesditën e kësaj të diele në Kamëz.

Policia në njoftim për media, bën me dije se një person ende i paidentifikuar e ka goditur me grushte gazetarin dhe më pas është larguar.

Advertisement

Pas marrjes së kallëzimit nga ky i fundit, blutë janë vënë menjëherë në lëvizje për kontrollin e zonës, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Kamzë/Informacion paraprak

Advertisement

Më datë 13.11.2022, rreth orës 12:00, në Kamzë, në rrugën “Bavaria”, një shtetas ende i paidentifikuar ka goditur me grusht shtetasin A. D., 38 vjeç, me profesion gazetar, dhe më pas është larguar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5., në Kamzë, kanë administruar kallzimin e bërë nga gazetari A. D., dhe shërbimet e Policisë janë vënë menjëherë në lëvizje për kontrollin e zonës me qëllim kapjen e autorit.

Advertisement

Grupi hetimor po punon  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy