Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin tonë si pasojë e ndikimit të vlerave të larta barike.

Duke ju afruar mesditës parashikohet që të ketë shfaqje të vranësirave të pakta në zonën malore dhe pjesërisht në zonën e ulët, ndërsa vija bregdetare mbetet në ndikimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të vijojnë të rriten dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 24°C.
Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi MBI 30 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 2 ballë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy