Dje u dorëzoi familjarëve çelësat, Rama publikon si u transformua blloku rezidencial në Vaqarr

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dje u dorëzoi familjarëve çelësat, Rama publikon si u transformua blloku rezidencial në Vaqarr

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert dje në Vaqarr.

Rama shpërndan video ku tregon sesi gjithçka ndryshoi dhe u rindërtua pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të 2019, teksa shkrua se kjo është shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me pamjet e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert në Vaqarr, shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar e të bashkëpunimit me Fundjavën Ndryshe, ju uroj një të diel të paqtë🙏shkruan Rama në postimin e tij.

Kujtojmë që dje u dërzuan banesat e reja familjeve që humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit të 2 viteve më parë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy