“Do t’iu bëj aksionerë në Norvegji”, arrestohet mashtruesi në Tiranë, zhvati para nga disa persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Do t’iu bëj aksionerë në Norvegji”, arrestohet mashtruesi në Tiranë, zhvati para nga disa persona

Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare ka arrestuar një 60-vjeçar i cili akuzohet për mashtrim.

Në kuadër të operacionit “Pakti” u vu në pranga shtetasi Kastriot Komoni, 60 vjeç, banues në Norvegji, për veprën penale “Mashtrimi”, njofton policia.

Ky shtetas dyshohet se ka përvetësuar, nëpërmjet mashtrimit, shuma të ndryshme parash, nga disa shtetas, të cilëve iu kishte premtuar se do t’iu siguronte kontrata pune dhe do t’i bënte aksionerë në një biznes në Norvegji.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy