Droga në Portin e Durrësit/ 31 kg kokainë të fshehura në kontejnerin me banane, ngarkesa vinte nga Ekuadori

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tjetër sasi kokaine është sekuestruar sërish në Portin e Durrësit.

 

Afro 31 kg kokainë është gjetur në një kontejner që kishte ardhur disa ditë më parë nga Porti i Maltës në një ngarkese bananesh.

 

Advertisement

Sipas burimeve,  84 kontejnera me bananet janë nisur nga Ekuadori. Një nga kontejnerët është kontrolluar dhe deri tani janë zbuluar 31 kg kokaine, ndërsa pritet të kontrollohet dhe sasia tjetër.

 

Deri në këtë moment Policia e Durrësit nuk ka bere asnjë njoftim lidhur me ngjarjen.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy