E konsumoni mjaltin orar pa orar? Gabim i madh…Ja kur duhet ta përdorni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në ditën botërore të bletës, emisioni “7 pa pesë” në Vizion Plus u kujdes të trajtoje tema që lidhen  me këtë aspect.

Teneda Luli ishte e ftuar në studio për të dhënë disa këshilla mbi përdorimin e mjaltit.

Ajo tha se koha dhe mënyra e përdorimit janë të lidhura specifikisht edhe mbi arsyen që po përdoret mjalti për problematika të vecanta në organizëm.

Kështu ata që kanë problem me sistemin tretes, duhet ta përdorin në mengjës me stomakun bosh.

Advertisement

Ajo tha se kura më efektive është ajo e mjaltit me uje dhe limon, shtuar pak edhe kanellë, një kurrë shumë efikase për të rregulluar problematika në sistemin e tretjes.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy