E lindi foshnjën dhe e mbylli në një valixhe/ Nëna në Korçë nuk pranonte të kurohej për shëndetin mendor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje horror ka ndodhur në familjen Hasimllari në Korçë, ku një grua futi foshnjën e porsalindur në një valixhe dhe e la aty derisa u zbulua nga i shoqi.

 

Nëna e shoqëruar nga forcat e Policisë është dërguar në Urgjencën e Spitalit aty ku po merret në pyetje nga mjekia neuro-psikiatër Nikolina Bode për të mësuar më shumë për gjendjen e saj mendore dhe psiqike. Ajo çfarë dihet është se nëna ka qënë nën kontrollin e mjekve të Qëndrës së Shëndetit Mendor.

 

Advertisement

Mësohet është fakti se nëna është mjekuar pranë qëndrës së shëndetit mendor gjë të cilën e vërtetojn burimet e siguruara pasi emri i saj gjendet në librin e vizitave por burimi nuk tha nëse e sëmura është e kartelizuar pranë qëndrës së shëndetit mendor.

 

Duke ju rreferuar të njëjtit burim mësohet se nëna nuk ka pranuar të marrë mjekimin e dhenë nga mjekët.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy