E qëlluan me plumb në gjoks në mes të lokalit, policia kap dy autorët e dyshuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy persona janë arrestuar dhe katër të tjerë janë shpallut ne kerkim per plagosën me armë të premten në mbrëmjë në Poshnje të bashkise Dimal.

Dy shtetasit e arrestuar, A.Sh., 35 vjeç, banues në fshatin Kurjan, Rroskovec dhe A.F., 32 vjeç., banues në fshatin Otllak, Berat dyshohet se janë edhe autoret e krimit ndërsa katër të tjerët e shpallur në kërkim, dyshohet se janë bashkëpunetore.

Ata janë: F.Sh., 30 vjeç, I.N., 48 vjeç, M.H., 33 vjeç dhe N.T., 32 vjeç.

E gjitha ngjarja u zhvillua në një lokal ku rreth orës 18:00, në ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi Iljaz Ismaili, 33 vjeç. Ky shtetas ka marrë një plumb në anën e majtë të gjoksit dhe në këmbë. Pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore ai është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë,pasi gjendja e tij është e rëndë.

Advertisement

33 vjecari kishte disa ditë që ishte kthyer nga Anglia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy