E shtuna “premton” mot me diell

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Orët me diell do të mbizotërojnë këtë të shtunë mbi vendin tonë, por nuk mungojnë dhe vranësirat e pakta kalimtare.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1 deri në 8m/s, e cila hera-herës përjgatë vijës bregdetare do të fitojë shpejtësi deri në 15-20m/s. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Advertisement

Temperaturat do të pësojnë rritje në të dyja ekstremet, duke regjistruar vlera nga 8 gradë në zonat malore deri në 29 gradë në zonat e ulta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy