EMRI- I dënuari në burgun e Drenovës dhunon shokët e qelisë dhe tenton të vetëvritet/ Zbardhet arsyeja

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EMRI- I dënuari në burgun e Drenovës dhunon shokët e qelisë dhe tenton të vetëvritet/ Zbardhet arsyeja

Një i dënuar në burgun e Drenovës ka tentuar të dëmtojë veten.

Sipas informacioneve të siguruara, i dënuari Llazar Dine, dyshohet në gjendje të rënduar psikologjike,  ka debatuar verbalisht me të burgosur të tjerë.

Advertisement

Pas debatit me ta, ai ka tentuar të dëmtohet në qafë, me mjet mprehës të improvizuar, veprim ky para kamerave të institucionit.

Aty është pikasur nga forcat e policisë, të cilët e kanë futur në izolim, ku edhe aty ka thyer xhamat. Ndërkohë, nën masa ekstreme ai vijon të mbahet në izolim.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy