EMRI/ I shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje, arrestohet në Tiranë 36-vjeçari vlonjat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EMRI/ I shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje, arrestohet në Tiranë 36-vjeçari vlonjat

Saimir Hasanaj, 36 vjeç, banues në Vlorë ështëarrestuar në Tiranë. Sipas njoftimit të policisë, 36-vjeçari ishte dënuar me 2 vjet e 8 muaj burgim për armëmbajtje pa leje.

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë e ka dënuar këtë shtetas me 2 vjet e 8 burgim, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Në muajin gusht të vitit 2019, në Vlorë, shërbimet e Policisë, në vijim të veprimeve hetimore për zbardhjen e një konflikti me armë zjarri mes disa shtetasve, në lagjen “1 Maji”, në të cilin ka qenë i përfshirë edhe 36-vjeçari, kanë ushtruar kontroll në banesën e tij, ku kanë gjetur armë zjarri.

 

Advertisement

/vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy