Era rrëzon pemët në Vlorë, pezullohet lundrimi, natë pa energji në disa zona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Era rrëzon pemët në Vlorë, pezullohet lundrimi, natë pa energji në disa zona

Ere e forte dhe reshjet intensive gjatë natës kane sjelle probleme ne zonen Dukat-Fushë në Vlorë ku pemet e medha kane rene dhe kane sjelle probleme në qarkullim dhe jo vetëm.

Probleme edhe tek Unaza e Re e qytetit, në lagjen “10 korriku”.

Forcat e zjarrëfikëse kane qene në gadishmeri për të bere te mundur hapjen e rruges dhe qarkullimin normal tw automjeteve në këtë segment.

Lundrimi për mjetet e vogla lundruese dhe mjetet e peshkimit në Vlorë eshte pezulluar deri diten e marte ora 22:00.

Advertisement

Ndërkohë ka patur nderprerje të energjisë gjate natës në disa fshatra qe historikisht ky problem nuk eshte zgjidhur si Radhime, Dukat, Llogora, Orikum etj.

Nderprerja ka qënë për pak ore dhe më pas energjia elektrike është rikthyer serish.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy