Falsifikonte dokumentet e nxënësve në gjimnaz/ Pezullohet drejtoresha e shkollës ‘Çërravë’ në Pogradec (EMRI)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Falsifikonte dokumentet e nxënësve në gjimnaz/ Pezullohet drejtoresha e shkollës ‘Çërravë’ në Pogradec (EMRI)

Drejtoresha e shkollës ‘Çërravë’ në Pogradec, Valentina Meçe është pezulluar nga detyra pasi akuzohet se falsifikonte dokumentet e nxënësve.

 

48-vjeçarja, banuese në fshatin Buças në Pogradec bënte diploma false për nxënësit e kësaj shkolle.

 

Advertisement

Ndaj saj janë caktuar masat: “Detyrimi për t’u paraqitur në policinë gjyqësore” dhe “Pezullimi i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik”, të caktuara nga Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy