“Fijet” çmontojnë të tjera kamera/ Operacioni shtrihet në disa qytete të vendit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Fijet” çmontojnë të tjera kamera/ Operacioni shtrihet në disa qytete të vendit

20 kamera sigurie, që përdoreshin për qëllime kriminale janë çmontuar e për pasojë 8 persona u vunë në hetim për thyerje të privatësisë.

 

 

Kjo është faza e trembëdhjetë e operacionit “fijet”, i cili këtë të diel u shtri në 4 qarqe, Dibër, Korçë, Tiranë dhe Durrës.

Advertisement

 

 

Në rang kombëtar, numri i kamerave të çmontuara dhe sekuestruara deri tani shkon në 548, ndërsa numri i personave që po hetohen në 116.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy