FOTO/ Nga rruga “Sami Frashëri” te Pazari i Ri, asfaltohen 7 rrugë në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTO/ Nga rruga “Sami Frashëri” te Pazari i Ri, asfaltohen 7 rrugë në Tiranë

Bashkia e Tiranës vijon asfaltimin e rrugëve, por edhe të gjitha rrugicave ku janë hasur problematika nga qytetarët.

 

Punonjësit e terrenit në Bashkinë e Tiranës vijojnë çdo ditë misionin për mirëmbajtjen dhe përmirësimin e infrastrukturës rrugore dhe janë kujdesur për riparimin e shtresave asfaltike të dëmtuara në disa zona, si:

 

Advertisement

Rruga “Sami Frashëri”,
Rruga “Hiqmet Buzi”,
Pazari i Ri,
Rruga “Qemal Stafa”,
Rruga “Dali Ndreu”,
Rruga “Ali Demi”,
Rruga “Idriz Dollaku”

 

Punët në kryeqytet po ecin me ritme të shpejta në mënyrë që kur qytetarët të rikthehen nga pushimet të gjejnë qytetin gati.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy