FOTOT / Veliaj publikon fotot, ja si do të transformohet gjimnazi “Partizani”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTOT / Veliaj publikon fotot, ja si do të transformohet gjimnazi “Partizani”

Gjimnazi “Partizani”, është një tjetër investim i rëndësishëm që do i shtohet buqetës prej 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar fotot e projektit se si do të transformohet godina e një prej gjimnazeve ikonë në kryeqytet.

Krahas shtimit të numrit të klasave,terreneve sportive dhe laboratoreve, ndërtimi i dy shkollave të reja “Lek Gjiknuri” dhe “Kiço Blushi” do të ulë ndjeshëm dhe numrin e madh të nxënësve në gjimnazin Partizani.

Advertisement

 

o

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy