Fund trafikut tek zona e Digës së Liqenit, Veliaj publikon pamjet e transformimit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fund trafikut tek zona e Digës së Liqenit, Veliaj publikon pamjet e transformimit

Bashkia e Tiranës ka nisur një aksion për të transformuar infrastrukturën rrugore në çdo lagje të Tiranës.

 

Kryetari I Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar pamjet e ndryshimit rrënjësor pranë digës së Liqenit, ku rrethrrotullimi i ri ka lehtësuar ndjeshëm qarkullimin e mjeteve.

 

Advertisement

Kryqëzimi mes rrugëve Dora D’istria dhe Sami Frashëri ka qenë gjithmonë i ngarkuar nga lëvizja e mjeteve, duke qenë dhe një portë hyrëse e atyre që vinin nga juglindja.

 

Tashmë, hapja edhe e këtij segmenti ka sjellë rritje të lëvizshmërisë së mjeteve.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy