Gaz Bardhi drejt përjashtimit; Lulzim Basha nis riorganizimin e PD

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Lulzim Basha nisi procesin e riorganizimit te grupimit qe mban logon e partise demokratike.

 

Basha takoi fillimisht kryetaret e degeve dhe me pas mblodhi kryesine ku u vendos qe ne daten 2 shtator do te mblidhet kuvendi kombetar.

Advertisement

 

Ky kuvend do te ndryshoje statutin, do te nise procesin e zgjedhjeve te ekipit drejtues dhe do te percaktoje aksionin politik te pd.

 

Ne mbledhjen e kryesise moren pjese vetem 17 anetare, nderkohe qe gazment bardhi se bashku me 8 anetare te kryesise refuzuan te marrin pjese, pasi per ta Lulzim Basha nuk eshte kryetar i PD dhe kryesia eshte e pezulluar.

Advertisement

 

Tashme eshte e sigurt se ne shtator Basha do te shkarkoje nga funksionet drejtuese ish bashkepunetoret e tij duke nisur nga Gazment Bardhi per te zgjedhur ekipin e ri.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy