Gjiknuri inspekton punimet për Unazën në Cërrik: “Shkurton kohë për qytetarët; 90% e rrugëve të qytetit po asfaltohen”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gjiknuri inspekton punimet për Unazën në Cërrik: “Shkurton kohë për qytetarët; 90% e rrugëve të qytetit po asfaltohen”

Rehabilitimi i plotë i rrugës në unazën e qytetit me të gjithë parametrat e duhur, përfshirë asfaltimin, trotuaret, pajisjen me ndriçim, do u vijë në ndihmë banorëve dhe do shkurtojë kohën për automjetet që do dalin direkt në rrugën nacionale që lidh qytetin e Cërrikut me Elbasanin.

 

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri bashkë me kryebashkiakun Andis Salla, inspektuan punimet për unazën e Cërrikut të cilat po ecin me ritme të shpejta për përfundimin e tyre sa më parë.

Gjiknuri që është dhe drejtues politik i qarkut shprehu mbështetjen e qeverisë dhe të mazhorancës për projektet në këtë zonë.

Advertisement

 

“Andisi e ka justifikuar veten, por do dhe mbështetjen tuaj që të bëjë dhe punë të tjera. Edi Rama këtë e ka marrë për shembull”, nënvizoi Gjiknuri.

Kryebashkiaku Salla theksoi se kjo zonë po merr një vëmendje të rëndësishme nga pushteti vendor dhe ai qëndror duke njohur një sërë investimesh.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy