Gjikondi: SHBA do të shkëpusë PD-në nga Berisha

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në një reagim zyrtar nga SHBA bëhet me dije se ish-kryeministri Sali Berisha dhe familja e tij janë shpallur ‘non grata’ nga SHBA.

E ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, aktivistja dhe juristja Brizida Gjikondi shprehet se këtë vendim nuk e sheh si një goditje ndaj korrupsionit, më shumë se një goditje për ta shkëputur nga ndikimi në Partinë Demokratike.

Advertisement

“Unë mendoj që goditja e Berishës është bërë që ai të heqë në radhë të parë tentakulat, dhëmbët e tij si ‘Drakul’ në qafën e Partisë Demokratike dhe të lejojë që opozita shqiptare të shkëputet nga periudha e Berishizmit.”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy