Grabiti shtëpinë e Benzemasë/ Ekstradohet nga Spanja në Shqipëri ish drejtori i Ujësjellësit Kurbin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Grabiti shtëpinë e Benzemasë/ Ekstradohet nga Spanja në Shqipëri ish drejtori i Ujësjellësit Kurbin

Alfred Prodani, ish drejtori i Ujësjellës-Kanalizimeve, i cili grabiti shtëpinë e futbollistit të njohur, Karim Benzema është ekstraduar nga Spanja në drejtim të Shqipërisë.

Lajmi është konfirmuar nga autoritetet e INTERPOL në Spanjë, ku edhe kanë publikuar një video në rrjetin social Twitter.

Advertisement

Prodani u arrestua në fillim të muajit dhe pas caktimit të masës se sigurisë arrest në burg me afat, autoritetet spanjolle sollën dosjen hetimore dhe provat që e implikojnë Prodanin në disa episode vjedhjeje, duke detyruar togat e zeza në Kurbin qe ta mbajnë në burg Prodanin me qëllim ekstradimi.

Alfred Prodani është denoncuar tre vite më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha, se ka marrë pjesë në grabitjen e shtëpisë së sulmuesit të Realit të Madridit Karim Benzema. Sipas autoriteteve, Prodani rezulton i përfshirë në rreth 40 episode vjedhje të banesave në Spanjë.

Advertisement

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy