“Grua e fortë dhe modeste e jashtëzakonshme”/ Erion Braçe falenderon kancelaren Merkel

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Grua e fortë dhe modeste e jashtëzakonshme”/ Erion Braçe falenderon kancelaren Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel zhvilloi sot vizitën e fundit zyrtare në Shqipëri.

Duke e quajtur një grua të fortë dhe modeste, në një reagim në rrjetet sociale, Braçe u shpreh se Shqipëria i është mirënjohëse për mbështjetjen që ajo i ka dhënë dhe e falenderon me zemër për gjithçka që ajo ka bërë.

Advertisement

“GRUA, E FORTE DHE MODESTE E JASHTEZAKONSHME; E zonja, e afte, vizionare, liberale, e hapur, e drejte, e drejtperdrejte, e pergjegjshme, e vendosur, bashkepunuese, e ndershme, humaniste, avokate dhe ofruese e nje shtepie te madhe per vendet e vogla, mbi te gjitha per njerezit ne nevoje nga Evropa e me gjere, emigrantet; EUROPEISTE SI PAKKUSH! Shqiperia i eshte mirenjohese per gjithe mbeshtetjen politike dhe ekonomike, njerezore, personalisht por edhe vendit qe drejtoi e qe e solli aq prane saj! FALEMINDERIT ME ZEMER KANCELARE!”, shkruan ai.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy