Hedhja e Lotarisë Amerikane, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hedhja e Lotarisë Amerikane, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Që prej datës 5 tetor janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikanë në Shqipëri.

Aplikimet do të jenë të hapur deri më 10 nëntor, por jo të gjithë dinë sesi t’i ndjekin hapat e regjistrimit në mënyrën e duhur. Jo rrallë herë ndodh që qytetarë të ndryshëm të ofrojnë si shërbim hedhjen e lotarisë amerikane kundrejt pagesës.  Ambasada Amerikane në Shqipëri ka kujtur qytetarët që për të aplikuar për Programin e Vizave të Diversitetit nuk nevojitet asnjë lloj pagese.

“Po regjistroheni për Lotarinë Amerikane? Ju duhet të përgatisni dhe të dërgoni aplikimin tuaj. Kini kujdes nga ata që duan t’ju ndihmojnë për para,” shkruhet në postimin e ambasadës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy