Hidhet shorti për anëtarët e rinj të KED/ Goglat zgjedhin 2 emrat përfaqësues të Gjykatës Kushtetuese

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hidhet shorti për anëtarët e rinj të KED/ Goglat zgjedhin 2 emrat përfaqësues të Gjykatës Kushtetuese

Ditën e sotme është zhvilluar shorti për zgjedhjet e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtës në Institucionin e Presidentit të Republikës.

 

Marsida Xhaferllari dhe Elsa Toska zgjidhen përfaqësuesit e Gjykatës Kushtetuese në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

 

Advertisement

Ndërsa anëtari zëvendës i Kushtetueses në KED është zgjedhur Altin Binaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy