Hoxha fal namazin e Bajraimit më veshje kombëtare (Foto)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një hoxhë nga Drenasi ka  tërhequr vëmëndjen e të gjithëve, pasi e ka falur namazin e Fitër Bajramit i veshur me veshje tradicionale.

Advertisement

Kjo paraqitje i ka befasuar besimtarët pasi nuk është diçka e cila ndodh shpesh.

Advertisement

Edhe pse nën kushtet e pandemisë, besimtarët msylimanë kremtojnë Fiter Bajramin, duke kurorëzuar kështu agjërimin e tyre 30 ditor.

Kujtojmë se vitin e shkuar, muaji i shenjtë i Ramazanit përkoi me kulmin e pandemisë së koronavirusit, dhe ceremonitë e faljes u zhvilluan duke respektuar  masat anti Covid vetëm nëpër xhamitë e vendit dhe nuk u grumbulluan në shesh të gjithë së bashku.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy