Hungaria nuk e tremb Shqipërinë/ Gjimshiti trondit kuqezinjtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hungaria nuk e tremb Shqipërinë/ Gjimshiti trondit kuqezinjtë

Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Hungarisë dhe Shqipërisë në “Puskas Arena”, takim I vlefshëm për grupin I, të eleminatore për kupën e Botës “Katar 2022”.

Një duel i ekuilibruar, ndoshta me Shqiperinë dicka më mirë. Impenjim i lartë nga kuqezinjte, dëshirë për tiu afruar zonës kundërshtare, por pak ide në fazën ofensive dhe gabime në pasimin e fundit. Të vetmet kërcënime përpiqet ti japin lojtarët e krahut, dhe sidomos Hysaj dhe Bare nga e djathta.

Në tërësi asnjë rast i mirë për shënim në të dyja portat. Megjithatë një pjesë e parë e cla konfirmoi së shqiperia I ka të gjitha shanset tia dalë mbanë në këtë transfertë.

Dy lajme gjithsesi të këqija për Shqiperinë në 45 minutat e para.

Advertisement

Përplasja në zonë mes Berishës, Ismajlit dhe Gjimshitit ka bërëf që ky I fundit të dëmtohet në dorë dhe të zëvëndësohet nga Veseli ndërsa Cekici mori karton të verdhe dhe nuk do të jetë kundër Polonisë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy