I plasi goma e kamionit/ Plagoset rëndë polici në Dibër, niset me helikopter drejt Tiranës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I plasi goma e kamionit/ Plagoset rëndë polici në Dibër, niset me helikopter drejt Tiranës

Një punonjës i policisë rrugore ka mbetur i plagosur rëndë në aksin rrugor Maqellarë-Peshkopi si pasojë e plasjes së gomës së një mjeti të tonazhit të rëndë.

 

 

Bëhet me dije se rreth orës 14.00, në vendin e quajtur ‘Qenok’, një mjet i tonazhit të rëndë kamion ka pësuar defekt duke bllokuar aksin rrugor.

Advertisement

 

 

Menjëherë patrulla e Policisë Rrugore ka shkuar në vendin e ngjarjes me qëllim menaxhimin dhe hapjen e trafikut për automjetet.

 

Advertisement

 

Gjatë momentit që punonjësi i Policisë Rrugore  po rregullonte trafikun,  ka plasur  njëra nga gomat e kamionit dhe është lënduar rëndë punonjësi i policisë rrugore shtetasi T.T.

 

 

Advertisement

Punonjësi i Policisë është dërguar në spital dhe  ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi ka dëmtuar të dy këmbët.

 

 

Prej andej, efektivi është dërguar me helicopter drejt Tiranës për ndihmë mjekësore më të specializuar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy