I preu fytin gruas me thikë, del para gjykatës 40-vjeçari shqiptar në Greqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I preu fytin gruas me thikë, del para gjykatës 40-vjeçari shqiptar në Greqi

40-vjeçari shqiptar që vrau gruan e tij në Daphne të Greqisë, u dërgua në gjykatë disa orë më parë dhe më pas iu dorëzua komisariatit, ku do të lihet në qeli deri në marrjen e një dënimi.

Florand Shehu është shfaqur kokë ulur para gjykatës të Athinës, ndërsa mësohet se para trupës gjykuese ai ka qëndruar i heshtur.

Një ditë më parë 40 vjeçari u vetëdorëzua në polici pasi kishte vrarë me thikë bashkëshorten e tij Anisën, pas një sherri për xhelozi.

Ekzekutimi i viktimës, nënë e një fëmije të mitur ka shokuar opinionin grek dhe shqiptar, marrë shkas nga mënyra se si autori vrau bashkëshorten duke i prerë fytin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy